-30%

Voks TAR GT Carrot

Universal festevoks som fungerer meget godt på mange forhold, og har et bredt temperaturintervall rett under frysepunktet.

6419696088256
129,-
90,-

B+ Kundeklubb
Som medlem av Kundeklubben får du tilgang til eksklusive tilbud!

Bli medlem
  Sjekk lagerstatus i butikk
Lagerstatus i nettbutikk:   På lager

Vauhti Tar GT Carrot, blant skifolk mest bare kalt gulrot eller morot, er en ypperlig universal festevoks som fungerer meget godt innen mange forhold og et bredt temperaturintervall rett under frysepunktet. Meget enkel å påføre og vokse ut. På eldre snø eller isete forhold strekker temperaturområdet seg helt ned mot -12°C. 

En av råvarene som benyttes i Vauhti sin GT-serie med festevoks er tjære fremstilt fra finske furutrær. Tjærevoksens egenskaper gir den et bredt temperaturintervall, den er lettere å korke inn enn annen festevoks og har også en behagelig duft av tjære. Vauhti GT er spesielt godt egnet for turløperen, men egenskapene kan også være interessante selv for den mest krevende konkurranseløper. Vauhti har kombinert de beste kvalitetene fra spekteret av tjærebasert festevoks og skalert serien ned til 4 varianter. Disse dekker det meste fra våte snøforhold og ned til temperaturer på -20°C. 

  • Temperaturintervall: -1°C  til -6°C