Speedmax 100 Classic Plus 702 Soft Klassiskski
NYHET! Ny 702-konstruksjon som har mykere tupp og baktupp enn den gamle 812-konstruksjonen. 702 er førstevalget for deg som vil ha en ren voksski til alt av harde vokser; lilla, blå og grønn.
Klikk under for å legge inn bestilling med dine detaljer og tilvalg for binding, slip og/eller preparering:
Farge: YELLOW/TURQUOISE
FISCHER SPEEDMAX 100 CLASSIC PLUS 702 – RASKERE I FASTE SPOR
Presisjon, spenst og verdenscupteknologi – for deg som ønsker det beste på faste forhold.
Fischer Speedmax 100 Classic Plus 702 er den nyeste toppmodellen i klassisksegmentet – spesialutviklet med 702-konstruksjon for å prestere optimalt på kaldt og fastere føre. Denne unike konstruksjonen kombinerer en dynamisk tupp med en stivere bakski, noe som gir svært effektivt fraspark og jevn glid i kompakte og varierte forhold.
Skien har Air Core HM Carbon-kjerne og Cold Base Bonding, som sikrer lav vekt, maksimal spennstabilitet og forbedret voksopptak. Den er utstyrt med DTG World Cup Plus-såle og slip, utviklet for allround og varierende forhold ned mot -10 – og leveres Prewaxed, med RACE CODE og Finish First-finish rett fra fabrikken.
-
702-konstruksjon – optimal for faste og kalde forhold
-
Cold Base Bonding – forbedret glid og voksabsorpsjon
-
Air Core HM Carbon – ultralett og superstiv
-
DTG World Cup Plus – medium allround-slip for varierende forhold
-
Gliding Sidewall – reduserer friksjon, økt fart
-
CFC og FCF – flekskontroll og karbonforsterket presisjon
-
Precision Pairing System – perfekt balanserte skipar
-
RACE CODE & Finish First – verdenscupstandard rett fra fabrikken
-
Prewaxed – voksbeskyttelse av såle.
Speedmax 100 Classic 702 er det naturlige valget for skiløpere som ønsker en WC-smørbar klassisk ski tilpasset norske vinterforhold – stabil, rask og presis på sitt aller beste.
Stivhet: Soft
Konstruksjon: Classic 702
Kjerne: Air Core HM Carbon
Sålefinish: DTG World Cup Plus
Vekt: 1030g (197g)
Mål/sidecut: 41-44-44
Festesystem: Wax
Plate: IFP
Teknologi: Fischer Carbon Fiber | Gliding Sidewall | Cold Base Bonding | Precision Pairing System | Computer Flex Control | Prewaxed
Produktnummer: N08425