Ski &
binding

Redster C8 Skintec inkl. binding

Atomic Redster C8 Skintec gir trygt feste, god glid og har lav vekt. Anbefales både nybegynnere og de med mer erfaring til markatur og trening.

Medfølgende Prolink Shift Pro Classic-binding gir deg fleksibilitet: flytt bindingen fremover for bedre feste eller bakover for mer glid – helt uten verktøy. Bindingen er kompatibel med alle sko i Prolink-, NNN- og Turnamic-systemet. Les mer

6 500,-
3 499,-

B+ Kundeklubb
Som medlem av Kundeklubben får du tilgang til eksklusive tilbud!

Bli medlem

Velg skilengde

ATOMIC

Redster C8 Skintec inkl. Shift Classic

6 500,-
3 499,-

Lengde på klassiskski velges 15-30 cm over kroppslengde.

Bindingen er inkludert i dette produktet og passer alle sko på Prolink, Turnamic og NNN-systemet, og er flyttbar i 6 trinn (+2/-3). Fremover for bedre feste og bakover bedre glid.

Du blir kontaktet på telefon eller e-post i forbindelse med plukk av ski, slik at de vil passe deg optimalt. Våre skieksperter plukker skiene, du får samme hjelp som i våre butikker.

Dine detaljer

Her fyller du inn informasjon som gjør det enklere for våre skieksperter å finne rett skipar i samråd med deg.

Ski wizard form submission

Slip

BULL

Skislip klassisk / felleski

800,-

Vi anbefaler slip av alle nye ski for best mulig glid i sporet. Til felleski anbefaler vi primært allroundslip BSK7 0/-10°C  eller varmslip BSK8 om skiene primært brukes ved 0°C og varmere.

Preparering

Vi anbefaler grunnprepp av alle nye ski. De få da infrarød metting med myk voks, så legges et ”sperrelag” med grafitt-glider og til slutt 3x sesongaktuell fluorfri glider før skiene sikles og børstes. Dette gir en slitesterk base og skiene er klare til bruk!

Lett grunprepp er uten grafitt sperrelag.

Velg skostørrelse

Atomic Pro C3 er en stabil og komfortabel klassisk skisko for deg som ønsker god kraftoverføring og snøfølelse i diagonalgang. Med pustende materialer, god hælstøtte og en passform som sitter tett rundt foten, får du en sko som leverer både på trening og tur.

Oppsummering

Skilengde

+ 3499,- Redster C8 Skintec inkl. Shift Classic | 182

Slip

+ 0,- ingen slip valgt

Preparering

+ 0,- ingen prepp valgt

Skostørrelse

+ 0,- ingen skisko valgt

Les mer

Atomic Redster C8 Skintec er en av de mest populære felleskiene for mosjonister og aktive skiløpere – en perfekt kombinasjon av trygt feste, rask glid og lav vekt. Denne modellen gir deg topp ytelse både til trening og lange turer i marka, uten behov for klister eller festevoks. Skintec-teknologien med 100 % mohair-fell sikrer optimalt grep og glid i alle snøforhold, og gjør skiene klare til bruk på sekunder.

Medfølgende Prolink Shift Pro Classic-binding gir deg fleksibilitet: flytt bindingen fremover for bedre feste eller bakover for mer glid – helt uten verktøy. Bindingen er kompatibel med alle sko i Prolink-, NNN- og Turnamic-systemet.

  • Skintec-teknologi: Slipp stresset med smøring – fellene gir stabilt feste og god glid.
  • Densolite Carbon-kjerne: Lett og responsiv konstruksjon som gir dynamisk fraspark og effektiv skiføring.
  • BI 5000 SA-såle med World Cup-slip: Sintret belegg for topp glid.
  • Mohair-fell: 100 % mohair gir slitesterkt grep og glid i varierende forhold.
  • Prolink Shift-binding: 6-trinns justering (+2/-3 cm) for optimal balanse mellom feste og glid.
  • Fell: 100 % Mohair
  • Såle: Atomic BI 5000 SA med World Cup-slip
  • Kjerne: Densolite Carbon
  • Mål: 43-44-44 mm
  • Vekt: ca. 690 g per ski (197 cm)
  • Lengder: 182–207 cm (velges 15–30 cm over kroppslengde)
  • Binding: Prolink Shift Pro Classic (inkludert)