Skipakke

Speedmax 80 skøytepakke

Skøytepakke som inkluderer ski, binding og skisko.

Fischer Speedmax 80 Skate Plus – lett, responsiv og stabil skøyteski med racingteknologi. Bygget på 610 Skating-konstruksjon for jevn trykkfordeling og effektivt skyv, kombinert med Air Core Carbon for lav vekt og høy respons. Cold Base Bonding gir bedre voksopptak og glid, mens DTG World Cup Plus-såle er optimalisert for milde og varierende forhold.

15 799,-
10 999,-

B+ Kundeklubb
Som medlem av Kundeklubben får du tilgang til eksklusive tilbud!

Bli medlem

Velg skilengde

FISCHER

Speedmax 80 Skate Plus skøyteski

4 900,-

Lengde på skøyteski velges opptil 10 cm over kroppslengde.

Du blir kontaktet på telefon eller e-post i forbindelse med plukk av ski. Våre skieksperter plukker skiene, du får samme hjelp som i våre butikker. Vi har ski på eget lager, men plukker også ukentlig hos leverandør.

Velg binding

ROTTEFELLA

Quicklock Skate for IFP

699,-

Alle bindinger passer alle sko på NNN-systemet (Rottefella, Prolink og Turnamic) og er flyttbare; fremover for bedre feste og bakover for bedre glid. Binding monteres av oss.

Dine detaljer

Her fyller du inn informasjon som gjør det enklere for våre skieksperter å finne rett skipar i samråd med deg.

Ski wizard form submission

Slip

BULL

Skislip skøyting / stakeski

800,-

Vi anbefaler slip av alle nye ski for best mulig glid i sporet. Velg allroundslip BSK 6 for ski som primært skal brukes ved temperaturer mellom 0 og -10 grader. Kaldslip BSK 5 for ski som kun skal brukes på -8 grader og kaldere, og varmslip BSK 7 eller BSK 8F for ski for plussgrader. Alle slipene kan justeres med rill.

Preparering

Vi anbefaler grunnprepp av alle nye ski. De få da infrarød metting med myk voks, så legges et ”sperrelag” med grafitt-glider og til slutt 3x sesongaktuell fluorfri glider før skiene sikles og børstes. Dette gir en slitesterk base og skiene er klare til bruk!

Lett grunnprepp er uten grafitt sperrelag.

Oppsummering

Skilengde

+ 4900,- Speedmax 80 Skate Plus skøyteski | 171

Binding

+ 699,- Quicklock Skate for IFP

Skiskostørrelse

+ 5400,- Speedmax 7 Skate Skisko | 37

Slip

+ 0,- ingen slip valgt

Preparering

+ 0,- ingen prepp valgt

Fischer Speedmax 80 Skate Plus – Skøyteskien for den aktive løperen!

Racingfølelse. Allsidighet. Teknologi fra verdenscupen – tilpasset dine behov.

Fischer Speedmax 80 Skate Plus er utviklet for deg som vil ha en lett, responsiv og stabil skøyteski med ekte racing-DNA. Denne modellen kombinerer verdenscupteknologi med en mer tilgivende konstruksjon, noe som gjør den perfekt for ambisiøse mosjonister og konkurranseløpere som ønsker ytelse og kontroll i varierende forhold.

Skien bygger på 610 Skating-konstruksjon, som gir jevn trykkfordeling og effektivt skyv – ideelt for allroundbruk. Kjernen er laget i Air Core Carbon, som gir lav vekt og høy respons, mens Cold Base Bonding sikrer bedre voksopptak og glid. Med DTG World Cup Plus-såle og slip får du topp ytelse i milde og omdannede forhold (optimalt fra -5 °C og varmere).

For å gjøre det enkelt for deg leveres skien Prewaxed og med Finish First-teknologi, slik at du kan gå rett i sporet fra første dag.

  • Konstruksjon: Skate 610
  • Kjerne: Air Core Carbon
  • Såle: DTG World Cup Plus
  • Vekt: 1090 g / 186 cm
  • Mål: 41-44-44
  • Plate: IFP
  • Teknologi: Fischer Carbon Fiber, Cold Base Bonding, Precision Pairing System, Computer Flex Control, Prewaxed